Nasze programy na chmurze UP42

W oparciu o platformę UP42 tworzymy narzędzia potrzebne do analizy danych do obserwacji ziemi (Remote Sensing). Nasze bloki przy użyciu zdjęć satelitarnych służą do wyliczania wskaźników takich jak: NDVI, NBR, SIPI, SAVI, CIgreen, ARVI.
qz_up

Wszystkie nasze bloki mogą wizualizować indeksy jako pliki GeoTIFF RGB. Dane wyjściowe można otworzyć w narzędziach GIS, takich jak QGIS lub ArcGIS. Za pomocą parametru colormap użytkownik może wybrać mapę kolorów, która będzie używana podczas renderowania.

Lista wszystkich naszych bloków

Mikser RGB

Mikser RGB generuje obrazy RGB z georeferencją przy użyciu wzorów podanych przez użytkownika jako parametry. Tworzy plik RGB GeoTIFF wygenerowany z podanych wzorów w parametrach „czerwony”, „zielony”, „niebieski” dla wybranego „satelity”.

Tego narzędzia można użyć do:

  • generowania prostych wizualizacji do obserwacji danych,
  • wizualizowania różnych indeksów, takich jak NDVI lub EVI,
  • wizualizowania danych jako pseudokolory.

Kalkulator NDVI

Kalkulator NDVI pobiera zdjęcia z satelity i oblicza wskaźnik wegetacji roślin – NDVI. Tworzy georeferencyjne dane wyjściowe, które można przeglądać lub wykorzystać do dalszego przetwarzania.

Kalkulator NBR

Kalkulator NBR pobiera z satelity i oblicza znormalizowany współczynnik wypalenia (NBR). Tworzy georeferencyjne dane wyjściowe, które można przeglądać lub wykorzystać do dalszego przetwarzania.

Kalkulator (SIPI)

Kalkulator (SIPI) pobiera zdjęcia z satelity i oblicza indeks strukturalny niewrażliwego pigmentu. Tworzy georeferencyjny obraz, który można wykorzystać do dalszego przetwarzania.

Kalkulator SAVI

Kalkulator SAVI pobiera zdjęcia z satelity i oblicza indeks SAVI. Tworzy georeferencyjne dane wyjściowe, które można przeglądać lub wykorzystać do dalszego przetwarzania. Możliwe jest również uzyskanie surowego wyniku, tj. Jednopasmowego pliku GeoTIFF z macierzą zawierającą wartości SAVI.

CIgreen

CIgreen pobiera zdjęcia z satelity i oblicza wskaźnik Chlorophyll Index Green (CIgreen).

Kalkulator ARVI

Kalkulator ARVI pobiera zdjęcia z satelity i oblicza Atmospherically Resistant Vegetation Index (ARVI).

Kalkulator EVI

Kalkulator EVI pobiera zdjęcia z satelity i oblicza Enhanced Vegetation Index (EVI.

ico_firma

Znajdziesz nas tutaj

QZ Solutions Sp. z o.o.

ul. Ozimska 72A
45-310 Opole
NIP: 754-318-12-51

ico_telefon

Zadzwoń do nas

+48 533 307 587

W godzinach 8:00 -16.00, w dni robocze.