Nasza wizyta na konferencji w Izbie Rolniczej w Opolu

  • by

W poniedziałek (7.10.2019) firma QZ Solutions prezentowała swoją markę AgTechStudio na wydarzeniu Izby Rolniczej w Opolu. W wydarzeniu brało udział blisko 100 lokalnych rolników. Jednym z celów spotkania było uświadamianie, zarówno na płaszczyźnie innowacyjnych technologii w rolnictwie jak i zagrożeniach czyhających na hodowców bydła w postaci ASF (Afrykański pomór świń).

QZ Solutions miał okazję zaprezentować swoje portfolio produktowe przedstawiając m.in.

Dzienniki polowe – wszystkie informacje na temat upraw w jednym miejscu, zarówno z poziomu telefonu jak i tabletu.

RSP (Raport Stanu Pola) nasza autorska usługa, której głównym celem jest ciągły monitoring kondycji uprawy w trakcie sezonu wegetacyjnego. Monitoring ten dokonywany jest na podstawie zdjęć satelitarnych, tym samym zapewnia dokładny wgląd w uprawę. Każda wykrywa anomalia zgłaszana jest za pomocą powiadomienia SMS lub e-mail. RSP posiada szczególne zastosowanie w wykrywaniu szkód na polu (susza, szkody łowieckie), co zostało docenione przy prezentacji.

Ostatnim prezentowanym przez nas produktem było Grovigo – aplikacja dedykowana na platformę mobilna (telefony, tablety) za pomocą, której rolnik może wykryć patogeny w swoich uprawach za pomocą aparatu telefonu. Po wykonaniu zdjęcia liści algorytm nauczenia maszynowego klasyfikuje stan zdrowia rośliny, określając jaką choroba może być dotknięta uprawa.  


Nasze produkty spotkały się z dużym zainteresowaniem. Szczególnie RSP, przypadł rolnikom do gustu gdyż jest  on odpowiedzią na coraz cięższe warunki uprawy oraz zapewnienie ciągłej kontroli w przypadku losowych wypadków.